Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie

Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie

To będzie jedna z ostatnich letnich propozycji zabaw, bo wrzesień tuż tuż. Zachęcamy Was do letniego spaceru z dziećmi, aby nazbierać polnych kwiatów, z których później można zrobić piękne obrazy – u nas obrazy wodne i lodowe.

Potrzebne będą:

  • polne kwiaty,
  • woda,
  • miska,
  • dosyć płaskie pudełka (u nas po ptasim mleczku),
  • nożyczki

Podczas jednego ze spacerów uzbieraliśmy z chłopcami piękny bukiet polnych kwiatów, którymi udekorowaliśmy nasz balkon, a następnie rozpoczęliśmy zabawę. Najpierw poucinaliśmy same łebki kwiatków, powkładaliśmy do miski z wodą i obserwowaliśmy tworzące się coraz to nowsze piękne kompozycje.
Następnie chłopcy nalali wodę do małych pudełek po ptasim mleczku Milki i udekorowali je kwiatkami. Na koniec ostrożnie włożyliśmy pudełka do zamrażalnika. Kolejnego dnia podziwialiśmy nasze piękne lodowo – kwiatowe obrazy. Oczywiście obrazy były dosyć krótkotrwałe jednak sam proces tworzenia i te krótkie chwile zachwytu warte były naszej pracy. Wbrew pozorom nie jest to zabawa tylko dla dziewczynek :) moi chłopcy świetnie się bawili i następnego dnia z niecierpliwością czekali na swoje obrazy.

Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

ice flower art for kids

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
3Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email