Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie

Polne kwiaty – tworzymy lodowe obrazy i kompozycje w wodzie

To będzie jedna z ostatnich letnich propozycji zabaw, bo wrzesień tuż tuż. Zachęcamy Was do letniego spaceru z dziećmi, aby nazbierać polnych kwiatów, z których później można zrobić piękne obrazy – u nas obrazy wodne i lodowe.

Potrzebne będą:

 • polne kwiaty,
 • woda,
 • miska,
 • dosyć płaskie pudełka (u nas po ptasim mleczku),
 • nożyczki

Podczas jednego ze spacerów uzbieraliśmy z chłopcami piękny bukiet polnych kwiatów, którymi udekorowaliśmy nasz balkon, a następnie rozpoczęliśmy zabawę. Najpierw poucinaliśmy same łebki kwiatków, powkładaliśmy do miski z wodą i obserwowaliśmy tworzące się coraz to nowsze piękne kompozycje.
Następnie chłopcy nalali wodę do małych pudełek po ptasim mleczku Milki i udekorowali je kwiatkami. Na koniec ostrożnie włożyliśmy pudełka do zamrażalnika. Kolejnego dnia podziwialiśmy nasze piękne lodowo – kwiatowe obrazy. Oczywiście obrazy były dosyć krótkotrwałe jednak sam proces tworzenia i te krótkie chwile zachwytu warte były naszej pracy. Wbrew pozorom nie jest to zabawa tylko dla dziewczynek :) moi chłopcy świetnie się bawili i następnego dnia z niecierpliwością czekali na swoje obrazy.

Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci Wodne kompozycje i lodowe obrazy z polnych kwiatów - kreatywna zabawa dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcie :)

ice flower art for kids

4 komentarze

 • Posted 08/25/2014

  AgaMamaDusi

  Fajny pomysł na zabawę gdy lato pomału odchodzi :)

  • Posted 08/25/2014

   Angelika Booher

   Dzięki, dzisiaj jeszcze sprawdzałam na spacerze u nas kwiatków nadal pełno, więc jeszcze nie jest za późno :)

 • Posted 08/25/2014

  Joanna

  Och, gdybym tylko miała dostatecznie dużo miejsca w zamrażarce zaraz ukradłabym pomysł. A tak to na razie zapisuję sobie do wykorzystania w przyszłości.

  • Posted 08/25/2014

   Angelika Booher

   No my też musielismy wygospodarować miejsce w zamrażalniku, ale udało się :)

Zostaw komentarz