Blogerki o zdrowiu swoich dzieci – warsztaty z Fundacją „My pacjenci”

Blogerki o zdrowiu swoich dzieci – warsztaty z Fundacją „My pacjenci”

Wyobrażacie sobie dyskusję kilkunastu wygadanych blogerek parentingowych na temat np. opieki okołoporodowej, albo szczepień dzieci? Oj było gorąco. Ale zacznę od początku…
Jako autorki bloga zostałyśmy zaproszone przez Fundację „My Pacjenci” do udziału w projekcie „Rodzice dla zdrowia”. Fundacja zaprasza ekspertów z różnych dziedzin związanych z opieką pediatryczną oraz szeroko pojętym zdrowiem dzieci, a my słuchamy, dzielimy się doświadczeniem, zabieramy głos w dyskusji, piszemy:). Poruszamy tematykę bardzo ważną i aktualną dla nas – mam, więc cieszę się, że mogę reprezentując naszą trójkę uczestniczyć w warsztatach.
Warsztaty odbyły się już dwa razy. Poza tym, że wszystkie brałyśmy udział w ożywionej dyskusji, to udało mi się bliżej poznać mamy od Przewijak oraz Budująca Mama, Basiaszmydt i Blogodzinka, no i strasznie się ucieszyłam, że na drugim spotkaniu mogłam się spotkać z Wronkową Mamą, z którą poznałyśmy się lata temu poza blogosferą :). A Wy kogo poznajecie na zdjęciach?

Będąc uczestniczką warsztatów mogę stwierdzić, iż mamy blogerki bardzo świadomie i odpowiedzialnie podchodzą do tematu zdrowia swoich dzieci. Właściwie na każdy poruszany temat miałyśmy coś do powiedzenia. Okazało się, że samodzielnie szukamy informacji dotyczących tematu zdrowia naszych dzieci, czytamy, pytamy, radzimy się innych. Każda z nas korzysta z porad dr. Google, ale żadna nie poprzestaje na tym. Bardzo dużą wagę przykładamy do wyboru lekarza. Nie idziemy do pierwszego lepszego, ale szukamy tego najbardziej kompetentnego, sprawdzonego polecanego przez innych. Na wizytę idziemy przygotowane, niektóre z nas mają nawet spisane wcześniej pytania, coby o niczym nie zapomnieć.

rodzice_dla_zdrowia_07_0611 (1)
Podczas drugiego spotkania wspólnie z Fundacją My Pacjenci i Fundacją Nutricia oraz zgromadzonymi blogerkami pracowałyśmy nad treścią badania mającego na celu ocenę jakości opieki pediatrycznej w Polsce – czyli oceny tego, jaką opiekę medyczną otrzymują nasze dzieci. Dzisiaj prezentujemy Wam owoc naszej pracy – anonimowy kwestionariusz, skierowany do rodziców dzieci w wieku 0-5 lat. Jako rodzice możemy zabrać głos w tak ważnym temacie, dlatego prosimy Was o jego wypełnienie.
Fundacja My Pacjenci, która jest inicjatorem całego projektu „Rodzice dla zdrowia” istnieje po to, by wpłynąć na poprawę standardów opieki medycznej w Polsce i pomóc pacjentowi radzić sobie w obecnym systemie. Zabierając głos w przeprowadzanym przez nią badaniu pomagamy jej te jakże istotne cele realizować i mam nadzieję przyczynimy się do zmian na lepsze dla dobra naszych dzieci.
Naszym celem jest zebrać co najmniej 2000 wypełnionych kwestionariuszy, ale spokojnie nie robimy tego same, jest nas cała grupa mam blogerek.

A.

ankieta

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email