Kurczak w jajku – lodowa zabawa na upalne dni

Kurczak w jajku – lodowa zabawa na upalne dni

Jak myślicie, czym się bawiliśmy w ostatnie upalne dni? Oczywiście lodem – a dokładnie odkrywalismy, jaką tajemnicę skrywa kurczaczek ukryty w lodowym jaju.

Potrzebne będą: balon, pojemniczek po Kinder Niespodziance, niespodzianka do pojemniczka, pipetka, sól, szklanka z ciepłą wodą, łyżka

Każde dziecko ma naturę odkrywcy, a ukryty w lodzie skarb jest wyjątkowo fascynujący. Często przygotowuję takie niespodzianki dla moich chłopaków. Za każdym razem lód ma w sobie inną tajemnicę :). Tym razem umieściłam pojemniczek po Kinder Niespodziance w środku balonu, nalałam do niego wody i włożyłam na noc do zamrażalnika. W ten sposób powstało lodowe jajo z kurczakiem w środku, któremu trzeba było pomóc się wykluć. Do rozmrażania jaja używaliśmy soli i ciepłej wody. Do środka pudełeczka po Kinder Niespodziance włożyłam uwielbiane przez chłopców, aczkolwiek bardzo przeze mnie ograniczane Jelly Beans. Wkładając do pojemniczka niespodziankę trzeba pamiętać o tym, że woda dostaje się do środka, dlatego owinęłam cukierki folią aluminiową.
Przy okazji takiej zabawy można stworzyć więcej lodowych jaj i pobawić się w ich malowanie, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

A.

Rozpuszczanie lodowego jaja - zabawa dla dzieci na upalny dzieńRozpuszczanie lodowego jaja - zabawa dla dzieci na upalny dzieńRozpuszczanie lodowego jaja - zabawa dla dzieci na upalny dzieńRozpuszczanie lodowego jaja - zabawa dla dzieci na upalny dzień

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email