Dopasowywanie liter do ich kształtów

Dopasowywanie liter do ich kształtów

A gdyby tak połączyć wycinanie liter w ciastolinie z robieniem stempli? Co o tym sądzicie? Świetna zabawa! Zobaczcie, jak niewiele potrzeba, żeby z tego, co już mamy, stworzyć nową, kreatywną zabawę.

Potrzebne będą: ciastolina, wałek, foremki – litery, kartka, farby

Dzisiejsza propozycja to taki szybki, spontaniczny pomysł. Mieliśmy już sporo kartek, na których były kolorowe stemple, nie zdążyliśmy ich jeszcze posprzątać po poprzedniej zabawie. Zauważyłam, że Allan bawiąc się ciastoliną zaczął dopasowywać literki do ich kształtów. Postanowiłam od razu to wykorzystać i przygotowałam dla niego taką aktywność. Napisałam stemplami z foremek kilka wyrazów, razem przygotowaliśmy literki, a potem Allan układał litery na wyrazach. Uwielbiam takie proste, a jednocześnie ciekawe i wartościowe zabawy.

K.

dopasowywanie literek z ciastoliny do ich kształtów - kreatywna zabawa językowa dla dziecidopasowywanie literek z ciastoliny do ich kształtów - kreatywna zabawa językowa dla dziecidopasowywanie literek z ciastoliny do ich kształtów - kreatywna zabawa językowa dla dziecidopasowywanie literek z ciastoliny do ich kształtów - kreatywna zabawa językowa dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email