Kółko i krzyżyk z kamyków

Kółko i krzyżyk z kamyków

Dzieci często przynoszą ze spacerów (które u nas ostatnio były tematem przewodnim) zebrane skarby, jak np. kamienie. Dzisiaj pomysł na to, jak w kreatywny sposób zrobić wszystkim znaną grę – kółko i krzyżyk, właśnie z kamieni.

Potrzebne będą: kamienie, farby, pędzelek, marker, kartka papieru

Jednym z Allanka ulubionych zajęć jest malowanie przyniesionych ze spaceru kamieni. Postanowiłam zrobić z nich grę – kółko i krzyżyk. Mój synek jest jeszcze na nią za mały, ale cieszył się ze wspólnie spędzonego czasu na jej wykonaniu. A kiedy przychodzą do nas w odwiedziny starsze dzieci, jak Daniel i Samuel, chętnie z niej korzystają.
Wykonanie jest bardzo proste: najpierw pomalowalismy farbą kamienie, a nastepnie czarnym markerem narysowałam na nich kółka i krzyżyki. Planszę zrobiłam ze zwykłej kartki papieru.
A na naszym blogu znajdziecie wiele innych, ciekawych i kreatywnych propozycji gier do wykonania wspólnie z dziećmi: dźwiękowe memory, gra w kolory, kinderkowe kurczaki, gra zręcznościowa.

K.
Kółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposób

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Pin on Pinterest
Pinterest
13Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email
Tags: kamienie