Kółko i krzyżyk z kamyków

Kółko i krzyżyk z kamyków

Dzieci często przynoszą ze spacerów (które u nas ostatnio były tematem przewodnim) zebrane skarby, jak np. kamienie. Dzisiaj pomysł na to, jak w kreatywny sposób zrobić wszystkim znaną grę – kółko i krzyżyk, właśnie z kamieni.

Potrzebne będą: kamienie, farby, pędzelek, marker, kartka papieru

Jednym z Allanka ulubionych zajęć jest malowanie przyniesionych ze spaceru kamieni. Postanowiłam zrobić z nich grę – kółko i krzyżyk. Mój synek jest jeszcze na nią za mały, ale cieszył się ze wspólnie spędzonego czasu na jej wykonaniu. A kiedy przychodzą do nas w odwiedziny starsze dzieci, jak Daniel i Samuel, chętnie z niej korzystają.
Wykonanie jest bardzo proste: najpierw pomalowalismy farbą kamienie, a nastepnie czarnym markerem narysowałam na nich kółka i krzyżyki. Planszę zrobiłam ze zwykłej kartki papieru.
A na naszym blogu znajdziecie wiele innych, ciekawych i kreatywnych propozycji gier do wykonania wspólnie z dziećmi: dźwiękowe memory, gra w kolory, kinderkowe kurczaki, gra zręcznościowa.

K.
Kółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposóbKółko i krzyżyk z kamieni, gra dla dzieci wykonana w kreatywny sposób

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook6Tweet about this on TwitterPin on Pinterest13Share on Google+0Email this to someone
Tags: kamienie
 • Ale fajnie wyszło :)

 • Z podobnym pomysłem spotkałam się jyz wcześniej ale ta niebieska odsłona tej gry jest tsk optymistyczna że jutro w podobnej tonacji zamierzam stworzyć z Młodym :)

  • To znaczy, że nawet znane pomysły fajnie przedstawione potrafią zachęcić – to znowu zachęca nas :). Generalnie nie unikamy wykorzystania znanych pomysłów, bo chcemy stworzyć tu bazę pomysłów zarówno tych znanych, jak i nieznanych, naszych autorskich:).

 • A akie farby używasz? Jak z trwałością?

  • Do malowania kamieni używamy zwykłych farb plakatowych i kiedy Allanek się nimi bawi, to czasami farba odpryskuje, natomiast do kamieni użytych w tej grze wykorzystałam farbę plakatową Ecola przypadkowo kupioną w sklepie plastycznym, jest ona lepszej jakości, ale tymi kamieniami Allanek się mniej bawił, ponieważ są przeznaczone do gry :), więc wytrzymałość farby była mało testowana :).

 • Angelika, świetny pomysł i świetny blog. Zostaję Waszą fanką:) Jutro robimy kamyczki. Pozdrawiam serdecznie.

  • Agnieszka wielkie dzięki :), ja też będę do was zaglądać :).

 • www.karolowamama.blogspot.com

  My dawno temu robiliśmy taką wersję:
  http://karolowamama.blogspot.com/2013/06/koko-i-krzyzyk.html?q=k%C3%B3%C5%82ko+krzy%C5%BCyk
  do tej pory ją mamy, często w nią gramy:D