Skarb w ryżu – zabawa sensoryczna dla dzieci

Skarb w ryżu – zabawa sensoryczna dla dzieci

Co powiecie na atrakcyjną dla dzieci, stymulująca sensorycznie zabawę w ryżu. Ćwiczyliśmy percepcję wzrokową, rozpoznawanie pierwszej głoski w wyrazie oraz czytanie prostych wyrazów.

Potrzebne będą: pudełko, ryż, małe przedmioty, kartki papieru, pisak

Wypełniłam pudełko zwykłym białym ryżem wymieszanym z resztkami kolorowego. Do tego przygotowałam małe przedmioty (zabawki z Kinder Niespodzianek i z gry Granna „Kot w worku”) oraz trzy kartki: z odrysowanymi przedmiotami, z pierwszą literą wyrazu oraz z napisanymi wyrazami. Chłopcy mieli znaleźć przedmioty w ryżu i odpowiednio je poukładać:

1. Dopasowywali do kształtu odrysowanego na kartce.
2. Dopasowywali według pierwszej głoski w nazwie.
3. Dopasowywali przedmiot do podpisu.

Aktywność przypadła chłopcom do gustu, na początku dobre pół godziny po prostu mieszali rękami w ryżu, przesypywali, zakopywali różne rzeczy. Potem zaproponowałam im zadania, najpierw pierwszy wariant, później drugi i trzeci. Tak im się one spodobały, że wykonali je po kilka razy. Chłopcy świetnie się bawili, a przy tym ćwiczyli rozpoznawanie pierwszych głosek w wyrazie, czytanie prostych wyrazów oraz percepcję wzrokową podczas dopasowywania przedmiotów do odrysowanego konturu. Oczywiście mieszanie w ryżu dostarczyło wielu bodźców dotykowych.
Na koniec ryż był wszędzie na stoliku i na podłodze. Była to świetna okazja do poćwiczenia praktycznych umiejętności, jakimi są zamiatanie i odkurzanie:)

A.

Szukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa stymulująca sensorycznie. Szukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa stymulująca sensorycznie. Szukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu -kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznieSzukanie przedmiotów w ryżu - kreatywna zabawa dla dzieci stymulująca sensorycznie

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email