Zajączek metkowiec

Zajączek metkowiec

Do naszego domu zawitał zajączek. Nie taki byle jaki, bo odpowiedni dla takich maluszków, jak moja córeczka. Helenka nie może oderwać od niego nie tylko wzroku, ale i bacznie nasłuchuje dźwięków, jakie wydaje ten nowy przyjaciel.

Potrzebne będą: materiał (najlepiej delikatny), nici (kordonek), igła, rękawy do pieczenia lub inna szeleszcząca folia, wstążki/metki, nożyczki

Wykonanie metkowca jest bardzo proste. Oczywiście najlepiej sprawdzi się tu maszyna do szycia, ale jeśli ktoś jej nie posiada, praca ręczna także da świetny efekt! Dwie części materiału należy połączyć i wszyć różnego rodzaju metki lub wstążki (takie, które nadają się do ciumkania :) Należy pamiętać o pozostawieniu miejsca na włożenie szeleszczącej foli. Najlepiej sprawdza się foliowy rękaw do pieczenia. Następnie należy wszystko dokładnie zszyć i metkowej zabawy czas start!

Warto wiedzieć: Maluszki bardzo lubią zabawę z różnymi fakturami. Metkowiec to prosta zabawka, która nie tylko dostarcza bodźców sensorycznych, ale i doskonale sprawdza się podczas nauki chwytania. Ponadto ciumkanie wystających metek uspokaja dziecko podczas trudów ząbkowania.

M.
zajączek metkowiec - własnoręcznie uszyta zabawka dla niemowlakazajączek metkowiec - własnoręcznie uszyta zabawka dla niemowlakazajączek metkowiec - własnoręcznie uszyta zabawka dla niemowlakazajączek metkowiec - własnoręcznie uszyta zabawka dla niemowlaka

Zostaw komentarz