Wielkanocna trawka

Wielkanocna trawka

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych zasialiśmy z chłopcami owies w specjalnie na tę okazję przygotowanych ekodoniczkach.

Potrzebne będą: ziarna owsa, ziemia, białe butelki po kefirze, nożyczki, naklejki w kształcie kółeczekPrzygotowanie takiej wielkanocnej dekoracji jest bardzo proste, wystarczy przeciąć na pół białe, plastikowe butelki (u nas po kefirze, oryginalnie miały granatowe nakrętki, jednak zamieniałam je na żółte).

Do naszego projektu będziemy potrzebować tylko część butelki z nakrętką. Stawiamy ją do góry nogami i wycinamy nożyczkami dowolny kształt, na wzór popękanego jaja. Następnie do środka chłopcy wsypali ziemię i ziarenka, a na koniec podlali. Kiedy po kilku dniach trawka nam już pięknie urosła, ozdobiliśmy jeszcze nasze ekodoniczki naklejkami w kształcie żółtych kółeczek. Jak Wam się podoba efekt końcowy? A tutaj możecie obejrzeć jeszcze jeden kreatywny sposób na proste ekodoniczki :)

A.
wielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieciwielkanocny owies w ekodoniczkach - kreatywna zabawa dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email