Kinderkowe kurczaki

Kinderkowe kurczaki

Dzisiaj pokażę Wam nasze słodkie kurczaki z pojemniczków po Kinder Niespodziankach. Poza tym, że są uroczą wielkanocną dekoracją, dają wiele możliwości zabawy. My zrobiliśmy z nich grę.

Potrzebne będą: 3 pojemniczki po Kinder Niespodziankach, czerwona taśma izolacyjna, czarny flamaster, nożyczki, pudełko po jajkach

Nie ma wiele pracy przy wykonaniu kurczaków. Wystarczy flamastrem namalować oczy, a z taśmy izolacyjnej wyciąć mały trójkącik na dziób i prostokącik na grzebień. Przyklejamy i kurczaki są gotowe. Na koniec robimy dla nich grządki z kartonowego pojemnika po jajkach. Kurczaki są naprawdę słodkie, można je postawić jako świąteczną ozdobę u dzieci w pokoju.
My zrobiliśmy sobie grę. Muszę przyznać, że nie lubię używać do naszych zabaw słodyczy i chociaż jest mnóstwo twórczych pomysłów na ich zastosowanie, to ja staram się unikać tego typu aktywności. Czasami jednak – jak w tym wypadku – robię wyjątki. Włożyłam do środka po kilka sztuk popularnych w USA Jelly beans. Bardzo ważne jest to, aby wszystkie kurczaki były jednakowe, tylko jeden z nich jest oznaczony od spodu, a pozostałe nie. Gra jest bardzo znana, w standardowej wersji wykorzystuje się do niej kubeczki. Grają dwie osoby: zadaniem jednej jest dokładne obserwowanie ruchów przeciwnika, tak aby nie stracić z oczu oznaczonego kurczaka, ponieważ na koniec trzeba go wskazać. Druga osoba natomiast powinna tak nimi manewrować, przekładać, aby przeciwnik się pomylił i w rezultacie wskazał tego, który nie jest oznaczony. Zwycięzca może poczęstować się słodką zawartością :) Pojemniczki po Kinder Niespodziankach można wykorzystać na wiele sposobów, tutaj możecie obejrzeć nasze marakasy :)

A.
Kurczaczki z pojemniczków po Kinder Niespodziankach - wielkanocna dekoracja i gra dla dzieciKurczaczki z pojemniczków po Kinder Niespodziankach - wielkanocna dekoracja i gra dla dzieciKurczaczki z pojemniczków po Kinder Niespodziankach - wielkanocna dekoracja i gra dla dzieciKurczaczki z pojemniczków po Kinder Niespodziankach - wielkanocna dekoracja i gra dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
1Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email