Jaskrawe barwy – obrazki dla niemowlaka

Jaskrawe barwy – obrazki dla niemowlaka

Na początku stymulowałam rozwój Helenki poprzez czarno-białe obrazy, w drugim miesiącu przyszła kolej na jaskrawe barwy.

Potrzebne będą: szablony, papier kolorowy w jaskrawych barwach (najlepiej samoprzylepny), nożyczki, ciemny filc, ewentualnie klej do materiału.

Czy można jeszcze bardziej, niż kolorowe zabawki, zainteresować swoje dziecko? Otóż tak. W tym celu wykorzystałam do tego dość jaskrawe obrazki przedstawiające różne wzory. Wycięłam szablony, odrysowałam je na jaskrawym papierze samoprzylepnym i nakleiłam na ciemny filc. Helenka poznawała nie tylko paletę jaskrawych kolorów, ale i kształty. Doskonaliła sprawność swoich mięśni, a także wzroku. Karty do wydruku znajdziecie poniżej. Pokazując dziecku obrazki, pamiętajcie, aby każdego dnia zmieniać pozycje dziecka podczas ich oglądania (ten sam obrazek wygląda inaczej z różnej perspektywy).

Warto wiedzieć: Dwumiesięczny niemowlak nie tylko zwraca oczy w kierunku źródła głośnego dźwięku, ale i w kierunku jaskrawych barw. Dziecko widząc dany przedmiot chce jak najwięcej się o nim dowiedzieć, dlatego też stara się go uchwycić (bo jak wiadomo wrażenia dotykowe to bardzo ważny sposób komunikacji malca z otoczeniem). Niestety świadomie nie potrafi jeszcze tego zrobić. Czy wiesz, że taki maluch nie odróżnia obrazu rzeczywistego od tego przedstawionego na kartce?

M.

Jaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlakaJaskrawe obrazy dla niemowlaka

 

szablon chmura szablon kola szablon kolo najwikesze i fala szablon kwiatek fala 1 koła trzy mniejsze

Żona. Mama trójki. Z zawodu i z zamiłowania nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Obecnie pełnoetatowa mama zainspirowana życiem rodzinnym i kreatywną edukacją.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email