Patyczki – „Kolejno odlicz”

Patyczki – „Kolejno odlicz”

Uczymy się liczyć 0d 1-10 przy pomocy kreatywnych patyczków.

Potrzebne będą: patyczki kreatywne/szpatułki drewniane, klej do prac plastycznych, dowolne ozdoby

Powoli oswajamy się matematyką :) Dziś zrobiliśmy z Allankiem zestaw patyczków do nauki liczenia. Przygotowałam dla synka różne ozdoby, potem je razem segregowaliśmy, liczyliśmy i na koniec odpowiednią ilość Allan nalepiał na patyczki. Teraz układamy patyczki w odpowiedniej kolejności od 1 do 10. Liczymy sobie na głos po polsku i po angielsku, budujemy z nich autostradę dla autek i domek dla zwierzątek. Przede wszystkim zabawa :), a o tym jak zaczynać przygodę z matematyką możecie przeczytać tu.

!!! Do wykonania patyczków użyłam drewnianych szpatułek, są one większe od zwykłych patyczków kreatywnych, na Allegro możecie je znaleźć w bardzo niskiej cenie, nawet za niecałe 3 zł za 100 sztuk :).

!!! W naszej wersji patyczków nie jest to zachowane, ale zachęcam Was, aby zwrócić uwagę na to, aby wraz ze zwiększającą się ilością przedmiotów na każdym patyczku, zachowana była również proporcja kolejnych ciągów, czyli żeby na pierwszym patyczku był najkrótszy ciąg i sukcesywnie się wydłużał do dziesiątego patyczka.

K.
kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie

6 komentarze

 • Posted 03/31/2014

  entomka

  Pomysłowe, nauka na wesoło :)

 • Posted 03/31/2014

  Pati

  super!

 • Posted 04/01/2014

  MsDot24

  To jest naprawdę wspaniałe! Jestem pod wrażeniem,że każdego dnia masz nowy pomysł na mądrą zabawę z niczego:) Zaglądam do Ciebie codziennie i przez to czekają mnie duże zakupy w Empiku;)<br />P.S. Moja Lenka za dwa dni kończy 3 latka, jestem ciekawa, ile latek ma Allanek?Pozdrawiam!

  • Posted 04/01/2014

   Angelika Booher

   Bloga prowadzimy we trzy :). Allanek ma 2,5 roku, jest synkiem Karoliny, Magda ma córeczkę urodzoną w grudniu, a ja mam Daniela (6lat) i Samuela 4,5 lat:). Rzeczywiscie dobrze jest mieć materiały w domu, my już mamy hopla na tym punkcie:), zbieramy co się da :), ale cały czas w naszym kraju jest jeszcze moim zdaniem mały wybór szczególnie stacjonarnie. Ja takie duże zakupy robiłam na Allegro, ze

 • Posted 09/04/2015

  Dołla Ołla Niedbalska

  Świetny blog, i ten pomysł też fajny :) ale przyczepiłabym się tutaj do
  6tki – dla przedszkolaka, który jeszcze niekoniecznie rozróżnia pojęcia
  liczby i objętości lepiej byłoby, gdyby te guziki były mniejsze –
  wszystkie inne liczmany tworzą proporcjonalnie coraz większe ciągi a 6ka
  wyraźnie się wyróżnia. Oczywiście dobrze jest pracować z dzieckiem nad
  powyższymi pojęciami :) I być może Twoje dziecko nie miało z tym
  problemu, bo dużo z nim pracujesz, ale czytają to różne osoby i w ogóle
  dzieci są różne i mają swoje indywidualne tempo rozwoju. Warto więc tu
  zaznaczyć, że dobrze jakby te przedmioty na patyczkach tworzyły coraz to
  dłuższe ciągi, nie tylko liczebnie ale też fizyczną długością :)

  • Posted 09/08/2015

   Angelika Booher

   Dzięki za komentarz, masz rację z tą szóstką, idealnie by było, gdyby była proporcjonalna w stosunku do reszty :)

Zostaw komentarz