Patyczki – „Kolejno odlicz”

Patyczki – „Kolejno odlicz”

Uczymy się liczyć 0d 1-10 przy pomocy kreatywnych patyczków.

Potrzebne będą: patyczki kreatywne/szpatułki drewniane, klej do prac plastycznych, dowolne ozdoby

Powoli oswajamy się matematyką :) Dziś zrobiliśmy z Allankiem zestaw patyczków do nauki liczenia. Przygotowałam dla synka różne ozdoby, potem je razem segregowaliśmy, liczyliśmy i na koniec odpowiednią ilość Allan nalepiał na patyczki. Teraz układamy patyczki w odpowiedniej kolejności od 1 do 10. Liczymy sobie na głos po polsku i po angielsku, budujemy z nich autostradę dla autek i domek dla zwierzątek. Przede wszystkim zabawa :), a o tym jak zaczynać przygodę z matematyką możecie przeczytać tu.

!!! Do wykonania patyczków użyłam drewnianych szpatułek, są one większe od zwykłych patyczków kreatywnych, na Allegro możecie je znaleźć w bardzo niskiej cenie, nawet za niecałe 3 zł za 100 sztuk :).

!!! W naszej wersji patyczków nie jest to zachowane, ale zachęcam Was, aby zwrócić uwagę na to, aby wraz ze zwiększającą się ilością przedmiotów na każdym patyczku, zachowana była również proporcja kolejnych ciągów, czyli żeby na pierwszym patyczku był najkrótszy ciąg i sukcesywnie się wydłużał do dziesiątego patyczka.

K.
kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie kreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywniekreatywne cyferki na patyczkach, nauka liczenia 1-10, matematyka dla dzieci kreatywnie

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email