Owies w pojemniczkach po danonkach – kreatywna zabawa dla dzieci na wiosnę

Owies w pojemniczkach po danonkach – kreatywna zabawa dla dzieci na wiosnę

Z nadejściem wiosny zaczynamy coraz baczniej przyglądać się budzącej się do życia przyrodzie. Nie można było czegoś nie posadzić. Oczywiście podeszliśmy do tego zadania bardzo kreatywnie…

Potrzebne będą:

  • pudełeczka po danonkach,
  • ruchome oczka,
  • kawałek taśmy izolacyjnej na buzię,
  • nasionka (u nas owies)

Lista potrzebnych produktów zawiera linki afiliacyjne (przekierowania do sklepu internetowego). Jeżeli skorzystasz z moich poleceń, otrzymam  od sprzedawcy drobną prowizję od transakcji, nie wpływa to jednak na cenę kupowanego przez Ciebie produktu. 

Dziękuję za Twoje wsparcie!!!


 

Na początku zrobiliśmy buźki naszym doniczkom, a później chłopcy zabrali się do sadzenia nasionek. Nie był to ich pierwszy raz, więc dobrze wiedzieli, co robić: najpierw ziemia, potem ziarenka, znowu ziemia i podlewanie. Następie umieścili roślinki na parapecie w swoim pokoju, obok stał zawsze dzbanuszek z wodą i spryskiwacz. Moi mali ogrodnicy codziennie sprawdzali swoje uprawy, podlewali i za każdym razem, jak owies wspinał się odrobinę do góry, bardzo się ekscytowali. Cała rodzina musiała się wtedy zebrać w pokoju, aby podziwiać widoczny postęp uprawy.

OWIES  W POJEMNICZKACH PO DANONKACH - kreatywna zabawaOWIES  W POJEMNICZKACH PO DANONKACH - kreatywna zabawaOWIES  W POJEMNICZKACH PO DANONKACH - kreatywna zabawaOWIES  W POJEMNICZKACH PO DANONKACH - kreatywna zabawaEdukacyjna zabawa dla dzieci - zadzenie roślin, owies


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

owies w danonkach - wiosenna praca dla dzieci

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
25Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email