Kwiatki z kuchennych zmywaków

Kwiatki z kuchennych zmywaków

Mamy już wiosnę, z tej okazji w naszym domu zagościły w specjalnym wazoniku zrobione przez nas kolorowe kwiatki. Pewnie nie zgadniecie z jakiego materiału… Już dawno chciałam go wykorzystać w naszych projektach. Zobaczcie!

Potrzebne będą: zielone kreatywne druciki, klej do prac plastycznych, kolorowe zmywaki kuchenne, butelka

Zastanawiałam się, czy chłopcy będą zainteresowani taką mało męską pracą. Robiliśmy już wcześniej np. bransoletki, ale te były na prezent, więc z chęcią je wykonali. Przy kwiatkach usłyszałam na początku, że to nudne…, ale jednak się wciągnęli :).
Miałam przygotowane już gotowe, ponacinane paski materiału, ponieważ nie byłam pewna, czy to nie będzie dla chłopców za trudne i jaki będzie efekt końcowy. Okazało się, że nie mieli problemu i te, przez nich wykonane były piękne, wcale nie trzeba przecinać równiutko i cieniutko.
Zatem po kolei, najpierw chłopcy przecinali kawałki zmywaków na dowolnej wielkości paski, później sklejali dwa kawałki ze sobą (dwie warstwy – można łączyć kolory – dawały lepszy efekt końcowy, na końcu zawijali paski dookoła kreatywnego drucika (tutaj była niezbędna moja pomoc). Końcówki podkleiliśmy klejem, żeby się nie rozwijały.
Nasze kwiatki włożyliśmy do wcześniej przygotowanego przeze mnie wazonika – czyli zwykłej butelki ozdobionej cieniutkimi paseczkami z tych samych zmywaków. Jak Wam się podoba efekt końcowy? Ja osobiście jestem zachwycona zmywakami i już planuje wykorzystać je do innych prac.

A.
kreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennychkreatywne kwiatki do zrobienia z dziećmi ze zmywaków kuchennych

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
3Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email