Kolorowe kwiatki z bibuły – praca plastyczna dla dzieci + świetna zabawa

Kolorowe kwiatki z bibuły – praca plastyczna dla dzieci + świetna zabawa

Przed Wami pomysł na kolorowe kwiatki z bibuły, wykonane jedną z ulubionych technik chłopców. Zobaczcie sami!

Potrzebne będą:


Lista potrzebnych produktów zawiera linki afiliacyjne (przekierowania do sklepu internetowego). Jeżeli skorzystasz z moich poleceń, otrzymam  od sprzedawcy drobną prowizję od transakcji, nie wpływa to jednak na cenę kupowanego przez Ciebie produktu. 

Dziękuję za Twoje wsparcie!!!


 

Spryskiwanie bibuły wodą jest techniką atrakcyjną dla dzieci, dlatego bardzo chciałam się nią z Wami podzielić. Chłopcy poznali ją już wcześniej, więc na widok spryskiwacza od razu się ucieszyli. Najpierw przygotowałam szablony kwiatków i listków (Daniel i Samuel pomagali wycinać). Następnie przedzieraliśmy kolorową bibułę na kawałki – co bardzo zaangażowało moich synów. Później chłopcy układali wybrane przez siebie kolory na kwiatkach i spryskiwali je wodą. Bibuła od razu puszcza kolor i tworzy to ciekawe wzory na papierze. Domyślacie się pewnie, że to była chłopców ulubiona część tego projektu :) Tutaj konieczna jest kontrola rodzica, bo pryskanie wodą, to przecież świetna zabawa i inne rzeczy też można pochlapać… np. brata, albo mamę :) Trzeba też uważać, żeby tej wody nie było za dużo, ponieważ całkowicie zniszczy to papier. Mokre kwiatki odłożyliśmy do wyschnięcia na kilka godzin. Na koniec podkleiliśmy je dwustronną taśmą od tyłu i ozdobiliśmy nimi drzwi u chłopców w pokoju. Wiosna rozgościła się już w naszym domu :) A widzieliście już nasze kwiatki z papilotek do muffinek?

kwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dziecikwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dziecikwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dziecikwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dziecikwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dziecikwiatki z bibuły, praca plastyczna dla dzieci


Jeżeli chcesz udpostępnić ten pomysł na Pinterest, Google+ lub Stylowi.pl, polecam poniższe zdjęcia :)

kwiatki - praca plastyczna dla dzieci

Jeżeli ten post był dla Ciebie inspiracją, będzie mi miło, jeśli podzielisz się nim z innymi lub zostawisz komentarz poniżej. Dziękuję!

Ściskam! 

Angelika

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
9Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email