Walentynkowa układanka

Walentynkowa układanka

Wykorzystując motyw serca przygotowałam kilka prostych ćwiczeń dla przedszkolaków.

Potrzebne będą: czerwona i różowa kartka z bloku technicznego, nożyczki, ołówek, flamaster, szablon serca wycięty z technicznego papieru

Do pierwszej zabawy wycięłam osiem serduszek różnej wielkości. Zadaniem moich synków było poukładanie ich od najmniejszego do największego i odwrotnie. Potem chłopcy tworzyli z serduszek dowolne kompozycje: drzewka, kwiatki, węża i autostradę.
Druga zabawa była ćwiczeniem małej motoryki. Przygotowałam serca, na których namalowałam czarne wzory, o różnych kształtach. Zadaniem chłopców było przecinanie serduszek wzdłuż namalowanych linii.
Przy okazji naszych zabaw rozmawiałam z chłopcami o nadchodzących Walentynkach, o tym z czym kojarzy im się motyw serca. „Kochanie” to było pierwsze skojarzenie trzyletniego Samuela. :) Zadziwiające jest, jak dzieci pięknie opisują uczucia i jak potrafią na swój sposób o nich rozmawiać.

P.S. Kolejny zestaw walentynkowych układanek znajdziecie w następnym poście :)

Warto wiedzieć: Wielokrotnie pisałyśmy już o tym, jak ważne jest rozwijanie zdolności manualnych w wieku przedszkolnym dzieci. Do takich ćwiczeń zaliczamy np. wycinanie. Wszelkie zabawy doskonalące małą motorykę przygotowują dzieci do późniejszej nauki pisania. Ciekawostką jest również to, że rozwój małej motoryki wpływa na rozwój mowy u dzieci. Natomiast układanie elementów od najmniejszego do największego rozwija analizę i syntezę wzrokową i aktywizuje lewą półkulę mózgu, która również odpowiada za rozwój mowy. Ważne jest to, aby elementy były układane od lewej do prawej strony. Natomiast układanie różnych kompozycji z poszczególnych elementów rozwija u nich kreatywność.

A.
układanki dla dzieci na Walentynki, rozwój małej motoryki, wycinanie, układanie elementów od najmniejszego do największegoukładanki dla dzieci na Walentynki, rozwój małej motoryki, wycinanie, układanie elementów od najmniejszego do największegoukładanki dla dzieci na Walentynki, rozwój małej motoryki, wycinanie, układanie elementów od najmniejszego do największegoukładanki dla dzieci na Walentynki, rozwój małej motoryki, wycinanie, układanie elementów od najmniejszego do największegoszablon serca na Walentynki

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
3Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email