Literkowe memory

Literkowe memory

Tak jak obiecałam, pokażę Wam dziś, co zrobiłam z kolejnej partii nakrętek – literkowe memory!

Potrzebne będą: nakrętki od butelek, pianka w dwóch kolorach, naklejki literki (małe i duże)

Naszą grę z nakrętkami znacie już z poprzedniego wpisu. Dziś chciałam Wam pokazać inną wersję. Najpierw wycięłam kółka z pianki i powkładałam je w nakrętki, a na koniec nakleiłam na pianki literki. Jak się bawimy? Wybieram kilka par i razem z Allankiem układamy małą literkę do dużej. Bawimy się też już tradycyjnie nakrętkami jak klockami, układamy z nich różne wzory, budowle, lub drogi. Podczas zabaw mówimy np. podaj mi proszę dużą literkę „K”, albo żółty samochód jedzie do małej literki „m”. Chciałabym podkreślić, że z maluchami zawsze stawiamy przede wszystkim na zabawę. Nasze nakrętki leżą w pudełku obok klocków i bawimy się nimi, kiedy Allan ma na to ochotę. Starsze dzieci mogę nakrętkami grać w memory.

!!! Jeżeli nie uzbieraliście jeszcze takiej ilości nakrętek, możecie skorzystać z przygotowanych przez nas szablonów. Literki wystarczy wydrukować na kolorowym papierze technicznym i zalaminować. Do dzieła!

Warto wiedzieć: Taka zabawa ćwiczy koncentrację uwagi oraz pamięć. Istotne jest to, że brak ćwiczeń dotyczących koncentracji uwagi doprowadza do nie opanowania procesu zapamiętywania materiału w pamięci trwałej. Podczas takich ćwiczeń doskonalimy umiejętności różnicowania elementów budowy liter. Doprowadzamy do sytuacji, w której dziecko może łączyć kształt litery z odpowiadającą jej głoską. Pamiętajmy, by wprowadzajac dzieci w świat liter, odpowiednio je nazywać. Nie uczymy dzieci, że „g” to „gie”, tylko wymawiamy krótko „g”, na „b” powiemy „b”, a nie „be” i tak dalej. O literkach pisałyśmy także tutaj.

K.
uczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieciuczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieciuczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieciuczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieciuczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieci uczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieciuczymy dzieci literek, kreatywne literki z nakrętek, małe i duże literki dla dzieci

litery w kółeczkach - szablon                         litery w kółeczkach - szablon                      litery w kółeczkach - szablon

POBIERZ SZABLON                                                     POBIERZ SZABLON                                          POBIERZ SZABLON

litery w kółeczkach - szablon                               litery w kółeczkach - szablon

POBIERZ SZABLON                                                                POBIERZ SZABLON

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest102Share on Google+0Email this to someone
  • Skąd Ty bierzesz te pomysły… ? ;)

    • Dobre pytanie:), część inspiracji czerpiemy z internetu, na część pomysłów wpadamy same, wiedząc, że chcemy konkretny temat albo konkretną umiejętność z dziećmi &quot;przerobić&quot;, a część wymyślamy mając dostępne materiały: patrzymy na nie i zadając sobie pytanie…&quot;co ja bym mogła z tego robić&quot;<br />…pomysły same przychodzą do głowy :)

  • ależ to jest pomysłowe, WOW !

  • Anonymous

    Mogłabym prosić o przesłanie szablonów literek na maila:<br /><br />marta.styrczula@gmail.com<br /><br />R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-E pomysły!!!!!!

    • Szablony są pod postem, wystarczy skopiować :). Dzięki :).