Koralikowe serduszka

Koralikowe serduszka

Z okazji walentynek robiliśmy z chłopcami piękne koralikowe serca.

Potrzebne będą: druciki kreatywne, różowe i czerwone koraliki, wstążeczka

Zawsze mam w domu zapas koralików, ponieważ zabawa w ich nawlekanie na wstążeczki, druciki, bądź patyczki jest jedną z ulubionych zabaw wszystkich dzieci, oczywiście moich też :). Najpierw niczym Kopciuszek pilnie przebieraliśmy koraliki. Były nam potrzebne czerwone, różowe i białe. Już samo wybieranie koralików było fantastyczną zabawą. Samuel mieszał je oraz przesypywał z miski do miski na wszelkie możliwe sposoby, co oczywiście było świetną stymulacją sensoryczną. Zakręciłam końcówkę drucika na pierwszym koraliku a potem chłopcy nawlekali wybrane przez siebie kolory na druciki kreatywne. Na koniec złączyłam oba końce, a chłopcy formowali serca. Efekt końcowy jest bardzo uroczy. U nas serduszko wisi na szafeczce w przedpokoju, dwa zdobią już też wazon i świecznik w salonie Babci, której to chłopcy owe serduszka wręczyli w prezencie.

Warto wiedzieć: Taka zabawa bardzo dobrze ćwiczy koordynację wzrokowo – ruchową, uczy precyzji i cierpliwości, dzieci doskonale się przy niej koncentrują. Dziecko ma też kontakt z różnymi materiałami, takimi jak plastikowe koraliki (przesypywanie ich w rączkach, mieszanie) i przyjemne w dotyku druciki, także dostarczamy Maluchom sporo bodźców dotykowych. Koraliki są małe wymagają bardzo precyzyjnych ruchów palców, chwytu pęsetkowego, zatem doskonale ćwiczą małą motorykę. Poza pięknym efektem, możemy cieszyć się pozytywnym wpływem tego ćwiczenia na rozwój naszych pociech.

A.serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki serduszka z koralików i drucików kreatywnych, kreatywna zabawa dla dzieci na walentynki

5 komentarze

 • Posted 02/14/2014

  Ilona Popławska

  ale ladne! a u nas ani jednego koralika :/

 • Posted 02/15/2014

  Gorzka Czekolada

  cudne te serducha<br />chba musze zainwestowac w koraliki

 • Posted 02/15/2014

  Mania Mamowania

  Piękne serduszka i jakie doskonałe ćwiczenie dla małych paluszków. <br />U mnie dzisiaj na blogu recenzja książki dla dzieci – może Cię zainteresuje http://maniamamowania.pl/ksiazki-do-nauki-literek-recenzja-abecadlika-ewy-kozyry-pawlak/

 • Posted 02/16/2014

  MsDot24

  Świetny pomysł! I jak widać zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.A jakie to są druciki/gdzie można je kupić?

 • Posted 02/17/2014

  Angelika Booher

  Robiliśmy serduszka przy okazji Walentynek, kilka z nich chłopcy komuś dali w prezencie więc nie mieli poczucia że było to zajęcie dla dziewczynek. Oni też po prostu bardzo lubią nawlekać koraliki. Druciki kreatywne/wyciory można dostać w Empiku i na pewno na Allegro jest ich duży wybór, różne kolory za kilka złotych.

Zostaw komentarz