Gra w kolory

Gra w kolory

Chciałabym Wam pokazać naszą nową grę – grę w kolory.

Potrzebne będą: nakrętki od butelek, pianka w różnych kolorach, nożyczki

Przygotowanie tej gry jest bardzo proste. Wystarczy wyciąć z pianki kółeczka, a następnie włożyć je w nakrętki po butelkach. Zajmuje to dosłownie chwilkę, ponieważ pianki trzymają się na ząbkach, nie trzeba ich wklejać.
Jak się bawimy? Zaczynaliśmy z trzema podstawowymi kolorami, bawiliśmy się w szukanie par. Potem stopniowo zwiększaliśmy ilość kolorów. Kolejnym etapem było opanowanie nazw. Teraz przy okazji tej rewelacyjnej gry, ćwiczymy pamięć i bawimy się w Memory.

!!! W ten sam sposób można poznawać różne rzeczy, my wykorzystaliśmy też nakrętki do zabawy z literkami. Opowiem Wam o tym wkrótce. :)

Warto wiedzieć: Dzisiejsza gra ćwiczy koncentrację, uwagę i pamięć wzrokową. Dla trzylatków gra w memory jest dość trudną zabawą, natomiast z czterolatkiem należy się w nią bawić regularnie. Ciekawostką jest to, iż młodsze dzieci kojarzą kolor z danym przedmiotem lub uczuciem. Już trzylatka warto wprowadzać w ten złożony proces intelektualny i przedstawiać mu uczucia, które kojarzą się z daną barwą. Można też bawić się z dzieckiem w ten sposób, aby kolorową nakrętkę połączyć z obrazkiem: np. żółty to słoneczko. Zapamiętywanie i myślenie rozwija się także pod wpływem stymulacji dłoni. Z młodszymi dziećmi warto bawić się w takie przestrzenne memory, które można dotknąć i poczuć.

K.
memory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachkolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkach

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook1Tweet about this on TwitterPin on Pinterest101Share on Google+0Email this to someone
  • Duśka uwielbia memory ale w takie koreczkowe jeszcze nie grała ;)

  • Ja, dla młodszej córki przygotowałam zestaw kolorowych rękawiczek, które sobie dobiera w pary.<br /><br />http://ed.bexlab.pl/rekawiczki-do-pary/307/<br />

  • Wspaniały pomysł na zabawę! I do tego jaka estetyczna.Pozdrawiam!

    • Tak, zabawa naprawdę fajna, Karolina może być z siebie dumna, bo to jej autorski pomysł, chociaż już się zorientowałyśmy w necie, że inni też na taki wpadli :). Pozdrawiamy!!!!

  • A skąd się taką piankę bierze? Może głupie pytanie ale nie wiem serio:)<br />

    • Pytanie jak najbardziej nie głupie, wielu je zadaje, my jakiś czas temu też nie wiedziałyśmy:). Piankę można kupić w Empiku, swojego czasu była nawet w Biedronce i pojawia się w dużych supermarketach. Bardzo duży wybór jest oczywiście na Allegro. Niestety nigy nie sprawdzałyśmy w zwykłym papierniczym sklepie, czy takie produkty są dostępne… No i oczywiście piankę obecnie można wygrać w naszym