Gra w kolory

Gra w kolory

Chciałabym Wam pokazać naszą nową grę – grę w kolory.

Potrzebne będą: nakrętki od butelek, pianka w różnych kolorach, nożyczki

Przygotowanie tej gry jest bardzo proste. Wystarczy wyciąć z pianki kółeczka, a następnie włożyć je w nakrętki po butelkach. Zajmuje to dosłownie chwilkę, ponieważ pianki trzymają się na ząbkach, nie trzeba ich wklejać.
Jak się bawimy? Zaczynaliśmy z trzema podstawowymi kolorami, bawiliśmy się w szukanie par. Potem stopniowo zwiększaliśmy ilość kolorów. Kolejnym etapem było opanowanie nazw. Teraz przy okazji tej rewelacyjnej gry, ćwiczymy pamięć i bawimy się w Memory.

!!! W ten sam sposób można poznawać różne rzeczy, my wykorzystaliśmy też nakrętki do zabawy z literkami. Opowiem Wam o tym wkrótce. :)

Warto wiedzieć: Dzisiejsza gra ćwiczy koncentrację, uwagę i pamięć wzrokową. Dla trzylatków gra w memory jest dość trudną zabawą, natomiast z czterolatkiem należy się w nią bawić regularnie. Ciekawostką jest to, iż młodsze dzieci kojarzą kolor z danym przedmiotem lub uczuciem. Już trzylatka warto wprowadzać w ten złożony proces intelektualny i przedstawiać mu uczucia, które kojarzą się z daną barwą. Można też bawić się z dzieckiem w ten sposób, aby kolorową nakrętkę połączyć z obrazkiem: np. żółty to słoneczko. Zapamiętywanie i myślenie rozwija się także pod wpływem stymulacji dłoni. Z młodszymi dziećmi warto bawić się w takie przestrzenne memory, które można dotknąć i poczuć.

K.
memory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachkolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkachmemory kolory, zabawa w kolory z dziećmi, kreatywne memory z nakrętek po butelkach

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
1Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email