Wodne balony

Wodne balony

Przed Wami zabawa w wannie z balonami na wodę, którą moi chłopcy uwielbiają.

Potrzebne będą: balony na wodę i woda ;)

Balony na wodę to jedna z ulubionych „zabawek” chłopców podczas kąpieli. Zawsze napełniam je wodą o różnej temperaturze, a oni podekscytowani zgadują…”o mam ciepłą wodę”, „o zimny balon”. Ostatnio rzuciłam chłopcom wyzwanie – komu uda się przebić balon stopą?! Oczywiście od razu podjęli się zadania. Okazało się, że to wcale nie jest takie łatwe. W końcu się udało, ale poza rękami i nogami, nawet zęby zostały wykorzystane (Samuel próbował każdej opcji:)).
Zabawa ta świetnie stymuluje sensorycznie, już same kolory balonów wprowadzają miłe urozmaicenie do tej rutynowej czynności, jaką jest kąpiel, dodatkowo oczywiście faktura i elastyczność balona oraz różna temperatura wody w środku dostarcza bodźców sensorycznych, szczególnie jak uda się przebić balon i woda rozlewa się po ciele. Poza tym są świetnym „gniotkiem”, można je ściskać, deptać po nich, przerzucać z ręki do ręki, a one pod wpływem dotyku zmieniają kształt. Zaawa jest rewelacyjnym ćwiczeniem dla rączek i stóp. Pamiętam jedną z dłuższych kąpieli chłopców, kiedy po raz pierwszy dałam im balony do wanny – bawili się w dinozaury mające gniazda i chroniące swoje jaja.:) Ciekawe jaki pomysł na wykorzystanie balonów mają wasze dzieci?

!!! Nie wiem, czy znacie balony na wodę – są one bardzo malutkie i elastyczne. Ja o nich nigdy wcześniej nie słyszałam, dopóki dzięki mojemu mężowi bliżej nie zapoznałam się z kulturą amerykańską. :) Tam są one bardzo popularne, używane do wielu zabaw (np. bitwa na balony wodne podczas lata :)). Pamiętam, dawno temu szukałam ich w Polsce, ale nie mogłam znaleźć więc głównie przywoziliśmy je ze Stanów. Teraz już bez problemu można je dostać, te na zdjęciach znalazłam w markecie pod domem.

A.
zabawa sensoryczna w wannie z balonami na wodęzabawa sensoryczna w wannie z balonami na wodęzabawa sensoryczna w wannie z balonami na wodęzabawa sensoryczna w wannie z balonami na wodęzabawa sensoryczna w wannie z balonami na wodę

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
1Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email
Tags: balony, woda