Popcornowy śnieg

Popcornowy śnieg

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… ! Drzewa pokryte grubą warstwą puchu, a u nas popcornu… .

Potrzebne będą: popcorn, kartka z bloku technicznego, brokatowy klej

Dzisiejsza zabawa była bardzo smaczna. Jest to bardzo prosta i wesoła aktywność dla maluchów. Przygotowałam dla Allanka kartkę, na którą nakleiłam szablon drzewa. Zadaniem mojego synka było zrobić zimowy krajobraz. Nalepialiśmy zatem wszędzie ziarenka popcornu. Używaliśmy do tego celu brokatowego kleju, aby obrazek był jeszcze ciekawszy i bardziej oddawał klimat zimy. Jak się pewnie domyślacie, większość popcornu trafiała od razu do buzi. Mniami! Oczywiście najpierw razem przygotowywaliśmy popcorn. Dzieci uwielbiają obserwować, co tam ciekawego dzieje się w garnku.

K.
zimowe drzewko śnieg z popcornu dla dziecizimowe drzewko pokryte śniegiem z popcornu dla dziecizimowe drzewko pokryte śniegiem z popcornu dla dziecizimowe drzewko śnieg z popcornu dla dzieci

drzewo 1 W copypobierz szablon: drzewo

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest11Share on Google+0Email this to someone
Tags: drzewa, śnieg
  • Ale super! Zaraz napisze do Mojego żeby kupił popcorn wracając z pracy:)

  • No to w czwartek J. będzie miała dzień z matką i popcornem. Rewelacyjny pomysł!

    • Dzięki :), popcorn dobra rzecz:), zyczymy udanej zabawy:)<br />

  • Świetna zabawa jutro też zrobimy takie drzewo, Pozdrawiam

  • śliczne drzewko!! do tej pory używałyśmy kasz, mąki, ryżu, że też nigdy nie wpadłam na pomysł użycia popcornu! teraz na wszystko patrze pod kątem wykorzystania do zabawy :) właśnie zamieniamy skorupki po orzechach pistacjowych na biedronki :) dzis pomalowałyśmy skorupki na czerwono a jutro bedziemy dorabiac główki i kropeczki :)

    • My mamy dokładnie tak samo, dosłownie wszystko może się do czegoś przydać :), nawet nasi mężowie wiedzą, że zanim coś wyrzucą, trzeba się zapytać, czy przypadkiem nie chcemy danej rzeczy do czegoś wykorzystać:). Śmieciarki z nas są swietne i miejsca powoli zaczyna brakować…:).