Kolorowe rękawiczki

Kolorowe rękawiczki

Dobieramy rękawiczki do pary, czyli zimowa zabawa w kolory.

Potrzebne będą: kolorowy papier techniczny, nożyczki, sznurek, klamerki/spinacze do bielizny

Przygotowałam dziś dla Allanka prostą i bardzo ciekawą zabawę w kolory. Znamy już bardzo dużo barw, potrafimy wszystkie połączyć w pary, a teraz poznajemy jeszcze paletę nazw. Z kolorowych kartek powycinałam (a raczej tata powycinał, trzeba się jakoś dzielić pracą ;)) po dwie takie same rękawiczki. Zadaniem mojego synka było znalezienie par, połączenie ich i powieszenie na sznurku za pomocą klamerki do bielizny. Opowiadałam Wam już o tym, jak niesamowicie wartościowe są zabawy ze spinaczami, postanowiłam to dziś też wykorzystać. Allan bez problemu spinał klamerką dwie rękawiczki, ale z powieszeniem ich na sznurku musieliśmy mu odrobinę pomagać.

K.
zimowa zabawa kreatywna z dziećmi, dobieramy rekawiczki do koloru i wieszamy przy pomocy klamerekpingwinek ze stempelków z ziemniaka - zimowe zabawy dla dziecipingwinek ze stempelków z ziemniaka - zimowe zabawy dla dzieci zimowa zabawa kreatywna z dziećmi, dobieramy rekawiczki do koloru i wieszamy przy pomocy klamerek

4 komentarze

 • Posted 01/24/2014

  rapanajezykach

  Proste i inspirujące, bo i kategoryzację można poćwiczyć, i kolorów się pouczyć, a jakby się człowiek uparł to i sekwencje łatwe do stworzenia. A spinacze nierzadko zabieram na terapię logopedyczną, bo jak ręka ćwiczy, to i język się rozwiąże :)

  • Posted 01/25/2014

   Angelika Booher

   Dokładnie tak, właśnie tak :), pozdrawiamy :)!!!

 • Posted 01/24/2014

  Dorota W

  Świetna zabawa zastosuje u siebie

  • Posted 01/25/2014

   Angelika Booher

   Dzięki :)<br />

Zostaw komentarz