Przeliczanie koralików

Przeliczanie koralików

Choinkowe łańcuchy przydają się nie tylko do przystrajania choinki, ale także innych zabaw edukacyjnych.

Potrzebne będą: choinkowe łańcuchy z koralików, numerki

Choinkowe koraliki okazały się świetną zabawką w naszym domu. Chłopcy bawili się nimi jeszcze przed świętami, zanim ubraliśmy choinkę. Przesypywali je w swoich dłoniach, układali z nich na podłodze węża, rywalizowali i porównywali, który wąż jest dłuższy. Byłam pod wrażeniem ich kreatywności, jak niewiele dziecku potrzeba do tego, żeby się dobrze bawić – odrobina wyobraźni.
Ostatnio wykorzystywaliśmy koraliki do ćwiczeń małej motoryki. Pewnie pamiętacie naszą choinkę z nakrętek i woskowe bombki. Dziś wykorzystamy koraliki do zabawy z matematyką.
Jest to bardzo prosta propozycja, wystarczy poprzecinać łańcuch w kilku miejscach (upewniłam się, że będą odcinki z mniejszą ilością koralików dla Samuela i większą ilością dla Daniela) i przygotować karteczki z odpowiednimi cyframi. Chłopcy muszą znaleźć pary. Przeliczyć ilość koralików w danym kawałku łańcucha i połączyć z odpowiednią karteczką. Innym zadaniem może być poukładanie ich od najkrótszego do najdłuższego lub odwrotnie.

!!! Do tego projektu można wykorzystać szablon z numerkami 1-24, który udostępniłyśmy przy okazji projektu z Mikołajem, znajdziecie go pod zdjęciami.

A.

przeliczanie koralików przy pomocy łańcucha choinkowego matematyka dla przedszkolaka przeliczanie koralików przy pomocy łańcucha choinkowego matematyka dla przedszkolakaprzeliczanie koralików przy pomocy łańcucha choinkowego matematyka dla przedszkolaka

cyfry w kółeczkach - szablon

POBIERZ SZABLON

Jestem żoną, mamą, edukatorką domową. Szukam i dzielę się sposobami na ogarnięcie życia, rodziny, edukacji dzieci, tak by miały sens i prawdziwą jakość.

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on Google+
Google+
0Email this to someone
email