Spinacze – klocki dla dzieci

Spinacze – klocki dla dzieci

Czy Wasze dzieci lubią bawić się klockami? Może wypróbujecie spinacze / klamerki do bielizny? Dziś zabawki NIEzabawki – część II.

Potrzebne będą: spinacze / klamerki do bielizny, odrobina wyobraźni

Nasze dzieci bawią się najróżniejszymi rzeczami. Nie wiem jak jest u Was, ale z naszego doświadczenia wynika, że te „prawdziwe” zabawki często leżą w kącie, bądź zapełniają kolejne pudło. U nas ostatnio na topie są: wyciskacz do czosnku – a raczej rakieta, bądź armata, zielona butelka po Sprite – nowoczesny teleskop oraz solniczka ze specjalnym efektem dźwiękowym. ;) Klocki też poszły w kąt, teraz bawimy się spinaczami. Można z nich tworzyć niesamowite konstrukcje. Oczywiście postanowiłyśmy wykorzystać zainteresowanie chłopców nową zabawką i zaczęliśmy składać spinacze w literki. Zabawa była niesamowita. Na początku pojedyncze literki, potem z tych literek pierwszy wyraz, a następnie w tym wyrazie szukaliśmy kolejnego. Zastanawialiśmy się jaką literkę dodać, bądź wymienić by powstało nowe słowo. Prawdziwa burza mózgów. Z maluchami też można bawić się spinaczami, wystarczy je poprzypinać do ubranka. Odpinanie i zapinanie spinaczy to dla dwulatka spore wyzwanie. Sami zobaczcie. A Wy jaki macie pomysł na wykorzystanie spinaczy?

Warto wiedzieć: Zabawa spinaczami ćwiczy przede wszystkim rączki dzieci, tzw chwyt pęsetkowy, który jest istotny w procesie przygotowania do pisania, do prawidłowego chwytu ołówka.

A. i K.
 Zabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motorykiZabawa spinaczami, ćwiczenie małej motoryki

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email