Pajęczyna – prace plastyczne

Pajęczyna – prace plastyczne

Pamiętacie naszego pajączka? Już wtedy zafascynowała nas również pajęczyna, dziś postanowiliśmy jej się bliżej przyjrzeć, a nawet podjęliśmy się kreatywnej próby stworzenia pajęczyny – zapraszam!

Potrzebne będą: czarny karton A3, czarne kartki z bloku technicznego A4, biała taśma izolacyjna, nożyczki, klej do prac plastycznych, brokat.

Oglądaliśmy dziś ciekawe filmiki o pająkach i pajęczynach. Wiedzieliście o tym, że pajęczyna jest mocniejsza od stali i twardsza od materiału, z którego robi się odzież kuloodporną? Naprawdę bardzo ciekawy temat (podaję Wam linki). Po obejrzeniu filmików sami zabraliśmy się do pracy i stworzyliśmy piękne pajęczyny. Do pierwszej użyliśmy białej taśmy izolacyjnej, którą chłopcy przyklejali na czarnym kartonie. Samuelowi najbardziej podobało się przecinanie taśmy, on uwielbia wycinać. Bardzo fajne jest to, że tę taśmę można spokojnie odklejać, przeklejać, poprawiać i nie zostawiała ona na kartonie żadnych śladów. Drugi wariant przygotowałam specjalnie z myślą o chłopcach, ponieważ oni uwielbiają bawić się sypkim brokatem. Po takiej zabawie oczywiście wszyscy się świecimy i błyszczymy. :) Najpierw malowaliśmy na kartonie pajęczyny klejem, a potem chłopcy sypali brokat, to jest oczywiście w tej zabawie najfajniejsze. Jak Wam się podobają efekty naszej pracy?
A po południu poszliśmy na wycieczkę w poszukiwaniu pająków i pajęczyny, przygoda rewelacyjna!

!!! Mamy dla Was kolejną kartę pracy!

Materiały o pajęczynie:

1. wersja angielska, krótki filmik o właściwościach pajęczyny (3 min) „World’s Strongest Spider Web”
2. wersja angielska, w zwolnionym tempie jak powstaje pajęczyna (3 min) „Spider Web Construction in Slow Motion”
3. wersja polska, film o powstawaniu pajęczyny (1 min) „Jak powstaje pajęczyna”

A.
pajęczyna dla dziecipajęczyna dla dziecipajęczyna dla dziecipajęczyna dla dziecipajęczyna dla dziecipajęczyna dla dziecipajęczyna dla dzieci pajęczyna dla dzieci

pajęczyna - połącz kropki -karta pracy dla dzieci

                                                                          POBIERZ KARTĘ PRACY

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email