Dźwiękowe memory

Dźwiękowe memory

Zrobiliśmy z chłopcami fantastyczną grę – dźwiękowe memory – i jesteśmy z niej bardzo dumni. Zobaczcie!

Potrzebne będą: kratka po jajkach (na 20 sztuk), farba, pędzelek, pojemniczki z jajek niespodzianek 20 sztuk, produkty do wypełnienia jajek: kasza, cukier, różnego rodzaju pestki, monety, dzwoneczki itp.

Zrobienie naszego projektu obejmuje wiele etapów. Najpierw pomalowaliśmy kratkę po jajkach, z jednej strony na niebiesko, a z drugiej na zielono. Dzięki temu mamy 2 warianty gry: na sześć par (zielony – łatwiejszy) oraz na 10 par (niebieski – trudniejszy). Kratkę odstawilismy na całą noc, żeby dobrze wyschła.
Następnym etapem było wykonanie grzechotek z pojemniczków po kinder niespodziankach. Miały to być pary, dlatego należało odmierzyć taką samą ilość danego wypełnienia do każdych dwóch pudełeczek. Wykorzystaliśmy: sól, pestki po śliwkach, pestki od arbuza, kaszę, groch, jednogroszówki, dzwoneczki, orzechy laskowe i siemię lniane. Do nakładania chłopcy używali małej łyżeczki, pęsetki i oczywiście samych paluszków, także cały czas ich rączki pracowały. Wymagało to od nich dużego skupienia, żeby nie porozsypywać zawartości pojemniczków – widać, że nie do końca im się to udało.;)
Jak wiecie, gra memory polega na odnalezieniu pary. W naszej wersji też ich szukamy, ale po dźwięku, a nie po obrazku. Zabawa naprawdę godna polecenia. Sam proces przygotowania jest niesamowicie rozwijający, a gra sprawia wiele radości i ćwiczy percepcję słuchową, która na etapie przedszkolnym jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka, niezbędnym do nauki mowy, czytania oraz pisania.

A.
Memory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory game

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
48Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email