Dźwiękowe memory

Dźwiękowe memory

Zrobiliśmy z chłopcami fantastyczną grę – dźwiękowe memory – i jesteśmy z niej bardzo dumni. Zobaczcie!

Potrzebne będą: kratka po jajkach (na 20 sztuk), farba, pędzelek, pojemniczki z jajek niespodzianek 20 sztuk, produkty do wypełnienia jajek: kasza, cukier, różnego rodzaju pestki, monety, dzwoneczki itp.

Zrobienie naszego projektu obejmuje wiele etapów. Najpierw pomalowaliśmy kratkę po jajkach, z jednej strony na niebiesko, a z drugiej na zielono. Dzięki temu mamy 2 warianty gry: na sześć par (zielony – łatwiejszy) oraz na 10 par (niebieski – trudniejszy). Kratkę odstawilismy na całą noc, żeby dobrze wyschła.
Następnym etapem było wykonanie grzechotek z pojemniczków po kinder niespodziankach. Miały to być pary, dlatego należało odmierzyć taką samą ilość danego wypełnienia do każdych dwóch pudełeczek. Wykorzystaliśmy: sól, pestki po śliwkach, pestki od arbuza, kaszę, groch, jednogroszówki, dzwoneczki, orzechy laskowe i siemię lniane. Do nakładania chłopcy używali małej łyżeczki, pęsetki i oczywiście samych paluszków, także cały czas ich rączki pracowały. Wymagało to od nich dużego skupienia, żeby nie porozsypywać zawartości pojemniczków – widać, że nie do końca im się to udało.;)
Jak wiecie, gra memory polega na odnalezieniu pary. W naszej wersji też ich szukamy, ale po dźwięku, a nie po obrazku. Zabawa naprawdę godna polecenia. Sam proces przygotowania jest niesamowicie rozwijający, a gra sprawia wiele radości i ćwiczy percepcję słuchową, która na etapie przedszkolnym jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka, niezbędnym do nauki mowy, czytania oraz pisania.

A.
Memory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory gameMemory dźwiękowe dla dzieci gra, sound memory game

Spodobał Ci się tekst? Podziel się z innymi...
Share on Facebook42Tweet about this on TwitterPin on Pinterest4Share on Google+0Email this to someone
 • Fajna gra, pewnie wykorzystamy Twój pomysł. U nas dziś podobna tylko nie tak zaawansowana :) do tego jeszcze inny pomysł na pojemniczki z jajek niespodzianek, też zmysłowy :)

 • Jesteś genialna! Zrobiłaś dzieciom mega trening rąk, zajęłaś im parę ładnych godzin pracą, poćwiczyłaś cierpliwość każąc czekać aż wyschnie, no i zaoszczędziłaś grube pieniądze na baaardzo, wręcz nieprzyzwoicie drogiej zabawce! Brawo! Brawo! I raz jeszcze brawo! Kupuję! ps. Od dziś nei wyrzucam żółtych pudełeczek, hehe

  • Komentarz powalił nas :), bardzo, bardzo dziękujemy :)!!! Ta gra rzeczywiście nam się udała :). Pozdrawiamy !

 • Robiłam coś podobnego ktoś w Zmysłowych Piątkach podrzucił ten pomysł ale z podstawką będzie stara zabawa jak nowa :)

 • świetne !!świetny blog! moja córa jeszcze za mała na takie zabawy ale jak podrośnie to wykorzystam ten pomysł !! :)

  • Dziękujemy, już wkrótce będzie u nas więcej pomysłów dla zupełnie malutkich dzieciaczków :)<br />

 • A ja kupiłem… zapłaciłem… :-( pieniędzy tak mi nie żal, jak dobrej zabawy przy zrobieniu czegoś własnymi rękoma :-)

  • :), nic straconego, okazji do dobrej zabawy jeszcze będzie mnóstwo, u nas na pewno :). Pozdrawiamy!!!!!

 • Tak takiego memo nam brakowało. Pomysł genialny, na pewno skorzystamy z córcią<br />Pozdrawiam ciepło

  • Z tego pomysłu jesteśmy dumne :), nasze dzieci bardzo lubią tą grę. Życzymy dobrej zabawy!!!

 • Super pomysł!!! A czy dla dwulatkow tez sie cos znajdzie? :-)