Kasztanowe układanki

Kasztanowe układanki

Zgodnie z obietnicą pokażę Wam, w jakim celu potrzebowaliśmy takich ogromnych ilości kasztanów – czyli o kreatywnych sposobach na zabawę kasztanami.

Potrzebne będą: Kasztany, kasztany i jeszcze raz kasztany, oraz odrobina wyobraźni :):):)

Zabawa z kasztanami przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Chłopcy bawią się nimi już od kilku dni i co dzień do nich wracają. Nasze dzieci uwielbiają szukać kasztanów, znaleźliśmy miejsca , gdzie w Warszawie można było je zbierać garściami. Chcecie wiedzieć gdzie to jest? ;)
Każdy z chłopców miał swoją wizję, co można z nich zrobić. Daniel układał ludziki i ślimaki, Samuel węże, a Allan autobus i ulice. Chłopcy podczas zabawy opowiadali różne historie. I tak mieliśmy np. tatę węża, mamę węża i węża bejbika. Było przy tym dużo sssssyczenia i dużo szszszszuuuuumu wiatru. Kasztany spadały z drzew, a liście szeleściły pod stopami.

Warto wiedzieć: Poza rozwijaniem kreatywności zabawa z kasztanami była świetną okazją do ćwiczenia wymowy. Chodzenie po kasztanach oraz przechodzenie pomiędzy wijącym się wężem, tak aby przypadkiem go nie dotknąć, pozwoliło nam ćwiczyć równowagę i kontrolować ruchy ciała.

A. i K.
zabawa z kasztanami zabawa z kasztanami
kasztanowy tor przeszkód - kreatywna zabawa dla dzieci
kasztanowy tor przeszkód - kreatywna zabawa dla dzieci
Kasztanowe układanki - kreatywna zabawa dla dzieci
Kasztanowe układanki - kreatywna zabawa dla dzieci

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email