Drzewko rodzinne

Drzewko rodzinne

Dziś będzie o tym, jak ważne są więzi rodzinne i jak można je pielęgnować nawet z Maluszkami. Tworzymy rodzinne drzewko.

Potrzebne będą: dwa duże kartony, zielona i brązowa krepina, otwierane pokrywki, klej, klej do prac plastycznych, czerwona, zielona i brązowa pianka, zdjęcia członków rodziny, papier kolorowy

Drzewo, które oglądacie przygotowałam dla Allanka, ale ze starszymi dziećmi możecie wykonać je wspólnie. Potrzebujemy dwa duże kartony, mogą być ze starych pudełek. Z pierwszego wycinamy pień, a z drugiego koronę drzewa. Następnie łączymy w drzewko i obklejamy krepiną. Potem zabieramy się do przygotowania jabłek. Będą do tego potrzebne pokrywki, które się otwierają. Od spodu wklejamy zdjęcie, a wieczko ozdabiamy piankowym jabłuszkiem.
Z takim drzewkiem można bawić się na wiele sposobów, my zaczęliśmy jak Allanek miał półtora roczku. Na początku podnosiliśmy tylko pokrywki i mówiliśmy „A kuku”, potem Allanek mówił, kto znajduje się na każdym zdjęciu. Pytam synka: ” Gdzie jest babcia?”., ” Jak babcia ma na imię?” „A gdzie mieszka babcia?”, potem idziemy do mapy, (podkładka na stoliku) i pokazujemy, gdzie jest np. dany kraj.!!! Wykorzystałam pokrywki od pudełek na patyczki do uszu. (Pudełka z taką otwieraną pokrywką możecie kupić w Biedronce).

Warto wiedzieć: Nasza rodzina (jak i pewnie wiele Waszych rodzin) jest rozsiana po Polsce i po świecie. Staramy się jak najczęściej spotykać i dzwonić do siebie. Możliwość zobaczenia wszystkich razem (chociażby na zdjęciach) i siebie pośród nich, jest dla dziecka bardzo ważna, pomaga mu odnaleźć swoje miejsce w rodzinie i wzmacniać poczucie przynależności do niej. Jabłuszka można podpisać, mama, tata, babcia itd. i ćwiczyć czytanie globalne. Zabawa z drzewkiem jest również dobrą okazją do ćwiczenia pojęć: pod, nad, obok.

K.

drzewko genealogiczne, drzewko rodzinnedrzewko genealogiczne, drzewko rodzinnedrzewko genealogiczne, drzewko rodzinne

Spodobał Ci się artykuł? Podziel się z innymi...
Share on Facebook
Facebook
218Pin on Pinterest
Pinterest
0Email this to someone
email
Tags: drzewa, owoce